یک نوع فیلامنت جدید بر پایه PLA و پلی استر توسط شرکت فلورین با قدرتی چهار برابر بیشتر از PLA

فیلامنت PLA یکی از پر کاربردترین و خوش پرینت ترین نوع فیلامنت می باشد که در اکثر دستگاه های پرینتر سه بعدی مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع فیلامنت بر خلاف فیلامنتهایی مانند ABS از مواد دوستدار محیط زیست درست شده است و دارای خاصیت ایجاد دود و یا بو در هنگام پرینت نمی باشد و به همین دلیل در اکثر دستگاه های پرینتر سه بعدی صنعتی و دست ساز بطور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد. این فیلامنت در مقایسه با فیلامنتهای ABS دارای ایرادهایی از قبیل نرم نبودن، تحمل دمایی پائین تر می باشد.

یک کمپانی انگلیسی به نام فلورین تلاش بسیاری نموده است تا نوع جدیدی از فیلامنت تولید نماید که ایرادات فیلامنت قبلی را نداشته باشد. این کمپانی که یک شرکت تولید کننده محصولات بیوپلاستیک نیز می باشد بالاخره اقدام به معرفی محصول جدید خود  تحت عنوان بیو فیلامنت پرینترهای سه بعدی و به نام فلورین نمود. فیلامنت ساخت این شرکت نتیجه کار چهار سال تحقیق و پژوهش و ارتباط با دانشگاه شلفید می باشد و این فیلامنت از ترکیب مواد PLA و رزین پلی استر تشکیل شده است چهار بار قویتر از فیلامنتهای PLA معمولی می باشد.

مدیر فنی این شرکت دکتر اندرو گیل بیان می نماید که ” ما به دنبال فیلامنتی بودیم که که از فیلامنتهای PLA معمولی بهتر باشد. درست است که این کار چهار سال زمان برد ولی در نتیجه ما به موفق به تولید مواد جدیدی شدیم که سطح پرینت بسیار خوبی ایجاد می نماید و قدرت چسبندگی بسیار خوبی بین لایه های پرینت ایجاد می شود و شکنندگی آن از فیلامنتهای معمولی بسیار کمتر می باشد. همچنین قدرت آن چهار برابر بیشتر از فیلامنت های PLA معمولی می باشد و سطح کار بسیار خوبی ایجاد می نماید و تمامی این مشخصات به همراه سایر خصوصیات خوب فیلامنت PLA در این فیلامنت جدید گرد آوری شده است.

مشخصات فنی این فیلامنت به صورت زیر می باشد:

* دارای قابلیت انعطاف، بسیار سخت و قوی تر از فیلامنت PLA (دارای سختی ۱٫۹GPA و تلورانس ۰٫۰۵mm)

* عدم از دست دادن کیفیت در تماس با اشعه یو وی

  • * سطح پرینت بسیار عالی

* شش رنگ متفاوت

* دوستار محط زیست

* دارای قطر یکسان در تمامی مقاطع

  • * بدون ایجاد گرفتگی نازل و دارای کمترین مقدار خرابی

این شرکت اعلام نموده است که این محصول تولید انبوه شده است و آماده ورود به بازار می باشد و جهت سفارش این محصول می توانید از وب سایت آمازون استفاده نمائید.

این فیلامنت در حال حاضر فقط در قطر ۱٫۷۵ میلیمتر موجود می باشد و به زودی نمونه های دیگری از این محصول با رنگهای متنوع تر و همچنین قطر ۳ میلیمتر به بازار عرضه خواهد شد. این شرکت به دنبال شرکای تجاری و سرمایه گذار می باشد و همچنین به دنبال تولید کنندگان پرینتر های سه بعدی می باشد تا بتواند محصول خود را به عنوان محصول پیشنهادی این تولید کنندگان جهت استفاده در پرینترهای سه بعدی عرضه نماید.

این شرکت اعلام کرده است که این فیلامنت جدید برای هر نوع مصرفی قابل استفاده می باشد و هیچ محدودیتی در این مورد وجود ندارد و حتی می توان آن را در صنایع غذایی، بسته بندی مواد غذایی و ماشین های تزریق بادی و غیره استفاده نمود.


Leave a Reply

لیست نوشته ها و مطالب مرتبط