دستگاه تصفیه هوا با پرینتر سه بعدی

 • -

دستگاه تصفیه هوا با پرینتر سه بعدی

در دسامبر ۲۰۱۵ آلودگی هوای شمال­ شرقی چین به سطوح بالای رکوردشکنی رسید که حتی در پکن دو بار هشدار قرمز اعلام شد.در مبارزه مداوم علیه آلودگی هوا، شهروندان چینی مجبورند از ماسک­های گاز بسته استفاده کنند و فرزندان خود را در درون خانه نگه داشته تا در مقابل خطرات مربوط به سلامتی ناشی از دود غلیظ و چگال موجود بر فراز کشور محافظت نمایند. بزرگترین تهدید از طرف PM2.5 یه ذره خیلی کوچک موجود در هواست که هنگام تنفس می تواند منجر به بیماری قلبی یا حتی سرطان شود. اخیرا PM2.5 به سطوحی ۴۰ برابر بیشتر از آنچه که سازمان سلامت جهانی ,استاندارد درنظر می­گیرد رسیده است.

بخاطر دود سنگین در فراز پکن مردم در میدان تیانمن ماسک پوشیده­اند

درحالیکه راه حلی سریع برای بحران آلودگی هوای چین وجود ندارد و نیاز سریع به هوای پاک و قابل استنشاق بسیار ضروریست، شرکت نیانجینگ راه حلی با استفاده از تکنولوژی پرینت سه بعدی ارائه کرده است. تکنولوژی اتوماسیون نیانجینگ یکی از اولین تصفیه­ کننده های هوا با پرینت سه بعدی کم هزینه را ایجاد کرده که قادر به تصفیه فضایی ۲۰ متر مربعی می­باشد.

دستگاه های تصفیه هوا دارای قابلیت جذب و تبدیل انواع مختلفی از آلاینده­ها، اعم از مواد حساسیت­ زا، غبار، گرده، باکتری، مواد شیمیایی مانند فرمالدهاید و حتی ذرات مضر PM2.5 هستند. اگرچه مکانیزم تصفیه هوا پیچیده نیست اما می­تواند بسیار پرهزینه ­باشد، چناکه برخی از تصفیه­ کننده­های تجاری در بازار چین بیش از ۱۰۰۰ یوان به فروش می­روند (تقریبا ۱۵۰ دلار). در صورتیکه هزینه تولید تصفیه­ کننده هوا به روش پرینت سه بعدی تنها ۳۰۰ یوان (۴۵ دلار)است.

“ساخت یک تصفیه ­کننده هوا سخت نیست، و از آنجا که می­توانم طرح خودم را مدل سازی کنم،چرا تلاش نکنم با کمترین هزینه یک تصفیه کننده هوای کیفیت بالا تولید کنم؟” سخنان لی جیا یو، یکی از سازندگان تصفیه ­کننده هوا به روش پرینت سه بعدی”

این شرکت از تکنولوژی پرینت سه بعدی به همراه فرایندهای برش لیزری برای ایجاد ساختار داخلی و پوسته بیرونی تصفیه­ کننده استفاده می کند. با ارتفاع تقریبا ۳۰ سانتیمتر، تصفیه­ کننده تولید شده به روش پرینت سه بعدی متشکل از یک فن است که هوای آلوده و فیلتر نشده را به داخل محفظه منتقل می­کند, خود محفظه متشکل از قسمت­های چند شبکه ­ای، توری جاذب غبار، پارچه بافته ­نشده، صفحه فعال­ شده کربنی، فیلترهای HEPA و کاغذ­های فیلتری الکترواستاتیک می باشد که همگی حداکثر مقدار سموم و آلاینده­ ها را از هوا گرفته و از بین می­برند. همچین دارای طرحی با ویژگی ورود هوای ۳۶۰ درجه، موتور­های PSC با بازده بالاست که سه سرعت تصفیه مختلف را ارائه می­کند.

این شرکت با استفاده از تکنولوژی پرینت سه بعدی موجب شده که با کم کردن هزینه های تولید تا حد امکان، بازده تصفیه­ کننده هوا را مقیاس بزرگی بالا ببرد. همچنین یک تصفیه کننده هوا را می­توان در عرض دو روز پرینت و تولید کرد و تاثیر تصفیه­ کنندگی به سادگی می تواند توسط اصلاح محفظه داخلی تقویت شود، به این معنی که تصفیه کننده­ های تولید شده به روش پرینت سه بعدی می­توانند به صورت سفارشی ساخته شده و در موقعیت­ های بسیاری در شمال­ شرق چین و سایر نواحی که نیاز مبرم به هوای پاک، سالم و قابل استنشاق دارند به کار روند.

اگرچه این­ها راه ­حل­ های دائمی برای چین، یا مشکلات آلودگی­ هوا و دود در جهان نیستند ولی این دستگاه­ های تصفیه هوا که به روش پرینت سه بعدی تولید شده ­اند، آرامش خاطر زیادی را در این روزهای تاریک ایجاد کرده ­اند.

 

ساخت اولین دستگاه تصفیه هوا با پرینتر سه بعدی


About Author

mohammad

پرینتر سه بعدی پرینترهای سه بعدی خدمات پرینتر سه بعدی پرینتر های سه بعدی نمونه سازی سه بعدی خدمات پرینت سه بعدی فروش دستگاه فروش پرینتر های سه بعدی نمونه سازی سریع

لیست نوشته ها و مطالب مرتبط

 • 0
 • 72
 • 20
 • 233
 • 36
 • 769
 • 10,701
 • 498,561
 • 498,561
 • 35,189