مرحله تست حيوانی استخوانهای ساخته شده با پرينتر سه بعدی

 • -

مرحله تست حيوانی استخوانهای ساخته شده با پرينتر سه بعدی

همه کاربران پرينترهای سه بعدی علاقه مندند در مورد اين تکنولوژی صحبت کنند و کمتر کسی را می توان يافت که بخواهد استفاده از اين دستگاه در صنعت پزشکی و تاثير آن بر پيشرفت اين علم را انکار نمايد. مدلهای پزشکی پرینت شده تا کنون مربوط به مدلهای جراحی و يا ایمپلنت های تيتانيومی هستند ولی اخيراً يک گروه از محققين چينی پروژه بيومديکال را وارد مرحله جديدی نمودند. اين تيم تحقيقاتی که در دانشگاه هيوناگ ونهويا فعاليت دارند موفق به پرینت سه بعدی استخوانها با استفاده از پودر استخوان شده اند و حالا می خواهند اين استخوانهای پرینت شده را روی حيوانات آزمايش کنند.

در پرینت اين استخوانها از پرينترهای دقت بالايی که به صورت لايه به لايه کار می کنند استفاده شده و در اين تکنولوژی از پودر استخوان به همراه يک نوع ژل خاص جهت چسباندن پودر استخوانها به هم در هر لايه و همچنين بين لايه ها استفاده شده, حالا اين گروه تحقيقاتی آماده تست حيوانی اين استخوانهای پرینت شده است و می خواهد  تفاوت استخوانهای پرینت شده و استخوانهای واقعی را بيابد. بر اساس گفته های مدیر اين گروه تحقيقاتی ,استخوانهای پرینت شده می توانند در حدود ۵ الی ۶ سال مورد استفاده قرار گيرد.

اين پيشرفت های پزشکی باعث ايجاد توسعه استفاده از پرينترهای سه بعدی در چين شده است. به عنوان مثال سال گذشته يک مرد چينی که دچار سرطان کبد شده بود با استفاده از تکنولوژی پرينتر سه بعدی مورد عمل جراحی قرار گرفت و عمل موفقيت آميزی داشت.

توليد استخوان با استفاده از پرينتر سه بعدی يک مرحله کاملاً متفاوت است و نيازمند به استفاده از تکنولوژی بسيار بالا و یک سیستم بیومکانیکی دقیق و همچنین مواد مناسب است.

استفاده از پودر استخوان حيوانات و يا انسانها می تواند باعث افزايش سازگاری بين اندامهای توليد شده و اندامهای زنده بدن شود. اين تيم تحقيقاتی کار خود را با ساخت اسخوانهای حيوان بز و خرگوش آغاز کرد و در توليد اين استخوانها نيز از پودر استخوان همين حيوانات استفاده شد. در صورت موفقيت آميز بودن اين پروژه می توان از استخوان انسان جهت ساخت استخوانهای جايگزين استفاده کرد.

نحوه پرينت سه بعدی اين استخوانها نيز حائز اهميت است. لايه های بسيار نازک از پودر استخوان (در حدود ۱۰۰ ميکرون) ايجاد شده و سپس با استفاده از يک بيو ژل به هم می چسبند و اين پروسه بصورت لايه به لايه تا تکميل شدن مدل ادامه می يابد.

در حال حاضر نمی توان استخوانهايی بزرگتر از ۱۵ سانتيمتر توليد کرد. اين گروه تحقيقاتی بيان کردند که با وجود کسب موفقيت های زياد در اين پروژه هنوز مشخص نيست که آيا استخوان توليد شده با استفاده از پودر استخوان حيوان ديگر دارای سازگاری با بدن ميزبان می باشد يا خیر , همچنين مي توان گفت که استخوان توليد شده ضعيف تر و شکننده تر از استخوان واقعيست به همين دليل استخوانهايی با سايز کوچکتر که احتمال شکنندگی کمتری دارند جهت اين تحقيق انتخاب شدند.

تستهای حيوانی و انسانی زيادی باید انجام شود زیرا موضوع استقامتو همچنين طول عمر اين استخوانهای پرينت سه بعدی شده حائز اهميت زيادیست. اين گروه تحقيقاتی در حال تست و اندازه گيری نيروی لازم برای ترک برداشتن و يا شکستن يک استخوان واقعی هستند تا بتوانند از نتايج آن در راستای توليد استخوانهای پرینت شده استفاده نمايند.

تولید استخوان با پرینتر سه بعدیتولید استخوان با پرینتر سه بعدیتولید استخوان با پرینتر سه بعدی


About Author

mohammad

پرینتر سه بعدی پرینترهای سه بعدی خدمات پرینتر سه بعدی پرینتر های سه بعدی نمونه سازی سه بعدی خدمات پرینت سه بعدی فروش دستگاه فروش پرینتر های سه بعدی نمونه سازی سریع

لیست نوشته ها و مطالب مرتبط

 • 0
 • 111
 • 21
 • 151
 • 14
 • 923
 • 14,325
 • 516,880
 • 516,880
 • 35,766