بالن هوشمند با پرینتر سه بعدی

 • -

بالن هوشمند با پرینتر سه بعدی

اهمیت هواپیماهای بدون سرنشین در حال ساخت غیرقابل انکار است که برای موارد متفاوت عملی و تفریحی مورد استفاده قرار می گیرد، هواپیما های کنترل از راه دور ظاهرا در همه جا مورد توجه قرار گرفته است . اما با وجود تنوع قابل توجه این وسایل پرنده ی مجهز به پروانه ی پرواز، انجام برخی عملیات پرواز به روش کاملا متفاوت تصویربرداری نیاز دارد.

آلتای تاکتیکی، بخشی از سیستم های آلتای کورل گریبل، فلوریدا است که مسئولیت ابداع جایگزینی برای هواپیماهای بدون سرنشین پر سر و صدا و پرمصرف را دارد. جایگزین آن چیست؟ بالون هوشمند ، یک دستگاه تصویربرداری کم ارتفاع که با کمک تکنولوژی پرینت و نمونه سازی سه بعدی تولید شده است.

رئیس آلتا، جان سیامپا به کمک یک پرینتر سه بعدی، به طور کامل به ابداع دوباره ی چرخ (یا شاید “بال”) این وسیله ی تصویربرداری هوایی از ارتفاع کم پرداخته است. سیامپا،صاحب اصلی و ذی حق ثبت اختراع تصویربرداری پیکتومتر، دستگاهی مشابه یک بالون طراحی کرده است که راه اندازی آن نیازی به مجوز خلبانی هواپیمای تجاری ندارد و در شرایط مختلفی می تواند مورد استفاده قرار گیرد. بر خلاف هواپیماهای بدون سرنشین، بالن هوشمند، برای مدت طولانی پرواز می کند ، بی سر و صدا است و محدودیت های FAA را ندارد.

گر چه این ایده ی نظارت هوایی، ممکن است تصاویری از پنهان کاری و جاسوسی دشمن را ارایه دهد، اما دستگاه های تصویر برداری از ارتفاع کم مانند بالن تاکتیکی و هوشمند آلتا را می توان در واقع در زمینه های گسترده ای مانند نظارت بر رویدادها، واکنش تاکتیکی و تجزیه و تحلیل فجایع ترافیکی استفاده کرد. طرفداران ورزشی حتی با استفاده ازدستگاه های ابتکاری ALTA از بازی فوتبال بین دانشکده ی FSU در مقابل دانشکده ی میامی در ماه اکتبر تصاویر هوایی تهیه کردند.

خارج از عرصه های ورزشی، بالن های هوشمند در یک تمرین آموزشی تاکتیکی در میامی ، برای کشف منبع نشت مواد خطرناک مورد استفاده قرار گرفتند. این وسیله  برای بررسی وضعیت های خطرناک مورد استفاده ی گارد ساحلی محلی نیز قرار گرفت.

استفاده ی بسیار متفاوت از این بالن های هوایی در برنامه ی نظارت بر لانه لاک پشت های دریایی از بالا بود، کشاورزان نیز علاقه زیادی به این فن آوری برای نظارت بر زهکشی آب و عملکرد محصول نشان دادند.

طبق نظر یکی از کارشناسان کلیدی در تیم ALTA، راز موفقیت بالن های هوشمند در تکنیک پرینت سه بعدی ، تولید سریع قطعات نمونه نهفته است. از آنجایی که تکنولوژی بالون های هوشمند، جدید ، منحصر به فرد و دائما در حال ارتقا است، داشتن یک پرینتر سه بعدی به آلتا اجازه ی تولید سریع قطعات نمونه ی جدید را می دهد. با طرح های جدیدی که روزانه تست می شوند، هیچ روش تولیدی دیگری نمی تواند فرصت تولید سریع مدل های جدید قطعات را فراهم کند.

یکی از مهندسین آلتا ,کاندیدو هرناندز, گفت:” این روش ساخت نمونه ها برای ما در نمونه سازی و تولید قطعات وسایل ابداعی غیر قابل ارزشگذاری است،” این میزان سرعت در تولید قطعات مورد نیاز، به ما توانایی تکرار طرح هایمان را در عرض تنها یک ساعت می دهد. در صورتی که بدون وجود این دستگاه باید چند روز تا تحویل قطعات مورد نظرمان صبر کنیم. در حال حاضر با استفاده از نمونه سازی سه بعدی، بلافاصله بعد از اعمال تغییرات در طرح اصلی کار، قطعات را تولید می کنیم و سریع نمونه ی ساخته شده را آزمایش می کنیم. و این فرآیند را می توانیم بارها تکرار کنیم.

این روش برای تولید قطعات در زمان بسیار کوتاهی مفید است ، که در روش های سنتی تولید قطعات ممکن است خیلی گران باشد، اما ما هنوز هم به قطعات لازم برای تست یک طرح خلبانی و یا نسخه ی نمایشی نیاز داریم. پرینتر ما با توانایی تولید  ۱۰ یا ۲۰ قطعه در یک یا دو روز، این نیاز ما را به سادگی حل کرده است. من این را با پرینتر هایی در سطح مصرف کننده امتحان کرده ام که بعد از چند بار از کار افتاده اند. و با اتلاف چند ساعت یا چند روز، کار نمونه سازی را کامل نکرده و میانه ی کار خراب می شوند. توانایی راه اندازی یک صفحه ی کاملا ساخته شده احساس تازه ای به شما می دهد. ”

با چنین طیف گسترده ای از کاربردهای بالن هوشمند ALTA، به نظر می رسد که آسمان محدودیتی برای سیامپا و همکارانش نداشته باشد. دفعه ی بعد ی که شما متوجه یک بالن پرنده در فراز ترافیک، بازی فوتبال یا لانه لاک پشت شوید ، به یاد خواهید داشت که یک پرینتر سه بعدی  کمک کرده تا آن بالن از زمین بلند شود.

موفق باشید.

ساخت بالن هوشمند با پرینتر سه بعدیساخت بالن هوشمند با پرینتر سه بعدیساخت بالن هوشمند با پرینتر سه بعدی


About Author

mohammad

پرینتر سه بعدی پرینترهای سه بعدی خدمات پرینتر سه بعدی پرینتر های سه بعدی نمونه سازی سه بعدی خدمات پرینت سه بعدی فروش دستگاه فروش پرینتر های سه بعدی نمونه سازی سریع

لیست نوشته ها و مطالب مرتبط

 • 0
 • 111
 • 21
 • 151
 • 14
 • 923
 • 14,325
 • 516,880
 • 516,880
 • 35,766